| Name | Hybrid Grinding Wheel 14A1 |
|---|---|
| Shape | Flat-shaped |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Resin |
| Color | Silver |
| Features | High Cutting Efficiency, Good Self-sharpening, Long Service Life |
|---|---|
| Abrasive | CBN |
| Wheel Size | 60*93*20mm |
| Packing | Export Special Box |
| Abrasive Material | 1 Class |
| Thickness | 22.23mm |
|---|---|
| Application | Sharpening Band Saw Blades |
| Base Body | Steel |
| Grit Size | B151, B181, B213 |
| Country Of Origin | China |
| Thickness | 22.23mm |
|---|---|
| Application | Sharpening Band Saw Blades |
| Base Body | Steel |
| Grit Size | B151, B181, B213 |
| Country Of Origin | China |
| Application | Sharpening Band Saw Blades |
|---|---|
| Base Body | Steel |
| Grit Size | B151, B181, B213 |
| Country Of Origin | China |
| Package | One In Paperbox |
| Diameter | 100mm |
|---|---|
| Thickness | 30mm |
| Inner Hole | 20mm |
| Abrasive Width | 3mm |
| Abrasive Hight | 10mm |
| CBN Wheel Size | 250*14*32*10mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | CBN |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B80/100 |
| Name | CBN Diamond Wheel |
|---|---|
| Size | 60MM |
| Abrasive | Cbn |
| Hardness | High |
| Usage | Grinding |
| Name | Barazon Electroplated Wheel |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | B151 B181 B213 Etc |
| Thickness | 1.55mm |
|---|---|
| Diameter | 127mm |
| Base Body | Steel |
| Grit Size | D151 |
| Country Of Origin | China |