| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | All Available |
| Concentration | 125% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 200*25.4*177.8*6*6mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Name | Diamond Grinding Disc |
|---|---|
| Size | 76.2*25.4*25.4*3 |
| Shape | Round |
| Abrasive | Diamond |
| Hardness | Superhard |
| Product Name | CBN Grinding Wheel |
|---|---|
| Grit | B140 |
| Usage | Grinding |
| Color | Gray |
| Shape | Flat-shaped |
| Body Material | Aluminium |
|---|---|
| Grit | D126/D46 |
| Bond | Resin |
| Color | Gray |
| Application | Grinding And Gashing |
| Color | Gold |
|---|---|
| Bond | Resin |
| Abrasive | Diamond |
| Specification | Make According To U Drawing Size |
| Usage | Grinding |
| Size | Can Be Customized |
|---|---|
| Usage | Polishing |
| Material | Diamond/CBN |
| Grit | 100/120 |
| Diameter | 200mm |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 200*1.0*19.05*10mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Bond | Resin |
|---|---|
| Abrasive | Diamond |
| Specification | Make According To U Drawing Size |
| Application | Sharpening The Solid Cardie |
| Hardness | Standard |
| Material | Diamond |
|---|---|
| Radius | R1.1 |
| Size | 100*2.2*15.88*3mm |
| Blade Thickness | 2.2mm |
| Blade Diameter | 76mm |