| Name | Barazon Electroplated Wheel |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | B151 B181 B213 Etc |
| Carten Colour | Yellow |
|---|---|
| Colour | Silver |
| Size | 127mm |
| Material | Diamond |
| Inner Hole | 12.7mm |
| Carten Colour | Yellow |
|---|---|
| Colour | Silver |
| Size | 152mm |
| Material | Diamond |
| Inner Hole | 12.7mm |
| Name | Electroplated CBN Grinding Wheels |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Wheel Abrasives | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | B151 Grit |
| Carten Colour | Purple |
|---|---|
| Colour | Black |
| Size | 250mm |
| Material | Diamond |
| Inner Hole | 25.4mm |
| Cbn Wheel Size | 152*19.05*32mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit | B151 |
| Electroplated CBN Grinding Wheel | 100*0.8 |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit | B60 B70 |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 125*4.2*11.1*4*7.5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B251 |
| Band Saw Sharpening CBN Grinding WheelSize | 125*22.23*20 |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit | B151 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 200*8*32*6*1.3mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | CBN |