| Electroplated Cbn Wheel Size | 150*0.7*22.23mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | D140/170 |
| Thickness | 53.8mm |
|---|---|
| Application | Food-grade Saw Teeth |
| Base Body | Steel |
| Grit Size | B126 |
| Country Of Origin | China |
| Grinder Block Size | 10*14*16*38 |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit | D601 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 100*35*31.75*3*10mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | CBN |
| Shape | Flat-Shaped |
|---|---|
| Abrasive | Diamond&CBN |
| Viscosity | Good |
| Usage | Sharpening |
| Grit | 6000# |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 250*1.8*32*5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | D140/170 |
| Diameter | 30mm |
|---|---|
| LengthLL | 122.5mm |
| Base Body | Steel |
| Grit Size | B126 |
| Country Of Origin | China |
| Grinder Block Size | 10*23.2*16*38mm |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit | D601 |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 300*1.8*32*5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | D140/170 |
| Size | 145*4.8*16*6mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | 1F1 |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Grit Size | B80/100 |
| Bond | Electroplated Bond |