| Abrasive | CBN |
|---|---|
| Dressing | No Need |
| Feature | Electroplated CBN Grinding Wheels |
| Advantage | Has The Effect Of Reducing Weight |
| Benefit | It Can Also Reduce Transportation Costs |
| Colour | Silver,Brown |
|---|---|
| Diameter | 125mm |
| Inner Hole | 32mm |
| Grit | D151/D64 |
| Abrasive Material | Diamond |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 150*5*22.22*8*3.75mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | CBN |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | B251 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 125*10*31.75*8mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 254*22.7*165mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | D852 D20/25 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 125*18*32*2.5*2.5*6mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Packing | Carton Box |
|---|---|
| Size | 125*4*32*5mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Green |
| Abrasive | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 150*20*32*10*6mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond D100/120 |
| Advantage | Fast Cutting Speed, Quick Cut, Durable, High Efficiency, Quick Cutting |
|---|---|
| Product Name | 150mm Electroplated Diamond Marble Cutting Saw Blade, Diamond Saw Blade, JDK Diamond Ceramic Cutting Blade And Disc Tools |
| Package | Paper Box, Inner Box + Outer Carton, Carton Box, Color Box |
| Grit | 60#80#100#300#800#2000#, 40/45#, #40 -#120, 120# |
| Packaging Details | Brown small carton |
| Size | 153mm*17mm*20mm R0.15 B6070&B100120 |
|---|---|
| Bonding Agent | Electroplated |
| Usage | Grinding |
| Grit | B60/70,B100/120 |
| Color | Gray |