| Diameter | 90mm |
|---|---|
| Thickness | 35mm |
| Inner Hole | 10mm |
| Abrasive Width | 10mm |
| Abrasive Hight | 3mm |
| Name | Diamond Grinding Head |
|---|---|
| Grit | 100 |
| Application | Sharpen |
| Colour | Brown |
| Packaging Details | cartons |
| Bandsaw Sharpening CBN Grinding Wheel Size | 150*22.2*32mm |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | B151 |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 647.7*75*200mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | D20/25 |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 230*1.3*32 Mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B80/100 |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 125*3.2*11.1*3*7.5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B251 |
| Size | 100*9*20 R1.4 B50 60 |
|---|---|
| Shape | 1Y1 |
| Abrasive | CBN |
| Bonding Agent | Electroplated |
| Application | Grinding |
| Packing | Carton Box |
|---|---|
| Size | 125*12*31.75*6*2mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Green |
| Abrasive | CBN |
| Carten Colour | Purple |
|---|---|
| Colour | Black |
| Size | 8 Inches |
| Material | Cubic Boron Nitride |
| Inner Hole | 32mm |
| Cbn Grinding Wheel Size | 152*25.4.*32mm |
|---|---|
| CBN Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B151 |