| Electroplated Cbn Wheel Size | 125*3.2*11.1*3*7.5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B251 |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 351*1.5*35*5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cbn Electroplated Bonded |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B100/120 |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 351*1.5*35*5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cbn Electroplated Bonded |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B100/120 |
| Carten Colourr | Purple |
|---|---|
| Size | All Kinds Of Them |
| Material | Diamond |
| Inner Hole | Customization |
| Grit | According To Your Requirements |
| Name | Diamond Grinding Head |
|---|---|
| Shape | Cylindrical |
| Purpose | Sharpen |
| Color | Brown |
| Packaging Details | Carton |
| Bandsaw Sharpening CBN Grinding Wheel Size | 150*22*32 (Mill) |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | B151 |
| Type | Cutting Discs |
|---|---|
| Color | Brown |
| Application | Cutting |
| Bond | Resin |
| Product Name | Resin Bond Diamond Cutting Discs |
| Basebody | Steel |
|---|---|
| Abrasive | CBN |
| Standard Type | 14F1 |
| CBN Color | Black Brown |
| Grit Size | B151 |
| Color | Gray |
|---|---|
| Packaging | Carton |
| Abrasives | Diamond |
| Size | 75*12*15.8*6*6mm |
| Application | Grinding |
| Name | Diamond Grinding Head |
|---|---|
| Shape | Cylindrical |
| Application | Sharpen |
| Giti | 100,120,180 |
| Packaging Details | Carton |