| Band Saw Sharpening CBN Grinding WheelSize | 125*19.05*20 |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit | B151 |
| Band Saw Sharpening CBN Grinding WheelSize | 127*22.7*12.7 |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | B181 |
| Bandsaw Sharpening CBN Grinding Wheel Size | 150*22.36*32 (Woodmizzer) |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | B151 |
| Band Saw Sharpening CBN Grinding WheelSize | WM7/39.5 127*22.23*12.7mm |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish |
| Wheel Abrasives | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grits | B151 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 125*10*20*10mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | CBN |
| Colour | Black |
|---|---|
| Inner Hole | Customized |
| Grit | B110/120 , B170/151 |
| Bond Type | Electroplated |
| Application | For Knife Sharpening |
| Basebody | Steel |
|---|---|
| Abrasive | CBN |
| Grit Size | B151 |
| Application | Used For Scissor Sharpening |
| Hardness | Standrad |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 150*45*32*10*10mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | CBN B126 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 1745*45*78*6*2mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | CBN B181 |
| Specification | 175*12*50.8*4*2 Mm |
|---|---|
| Application | Carbide Saws Grinding |
| Package | Carton Box |
| Grit Size | D76 |
| Center Material | Aluminum |