| CBN Wheel Size | 95*90*25.4mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cbn |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B170/200 |
| Diameter | 75mm |
|---|---|
| Thickness | 52mm |
| Base Body | Aluminum |
| Grit Size | B126 |
| Country Of Origin | China |
| Colour | Black |
|---|---|
| Size | 6 Inches |
| Inner Hole | 32mm |
| Grit | B80/100 |
| Bond Type | Electroplated |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 150*30*75*5*5mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 150*20*31.75*3*10mm |
| Concentration | C125 |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 250*34*42*6*11mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 200*8*32*6*2mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Body Material | Aluminium |
|---|---|
| Grit | D126/D46 |
| Bond | Resin |
| Color | Gray |
| Application | Grinding And Gashing |
| Bonding Agent | Vitrified |
|---|---|
| Dressing | Easy Dressing |
| Package | Carton Box |
| Grinding Wheel Shape | Cup-Shaped |
| Base Body | Stainless Steel |
| Diamond Mounted Points Size | 125*25*31.75*13*5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | D91 C125 |