| Style | Horizontal |
|---|---|
| Use | Woodworking |
| Total Weight | 800kg |
| Track Length | 6000mm |
| Maximum Cutting Length | 5200mm |
| Features | High Efficiency, Durable, Sharp |
|---|---|
| Bond Agent | Resin |
| Colour | Gray |
| Precision | High |
| Base Material | Aluminum |
| Diameter | All Sizes Are Avaialble |
|---|---|
| Grit | B252 |
| Bond Type | Electroplated |
| Edge Type | Customized |
| Process | Electroplated |
| Carten Colour | Purple |
|---|---|
| Colour | Black |
| Size | 8 Inches |
| Material | Cubic Boron Nitride |
| Inner Hole | 32mm |
| Basebody | Steel |
|---|---|
| Abrasive | CBN |
| Size | Made According To U Drawing |
| Application | Used For Aviation Industry |
| Viscosity | Standard |
| Body Material | Aluminium |
|---|---|
| Grit | D200 |
| Shape | Flat |
| Concentration | Customized |
| Bond | Resin |
| Colour | Black |
|---|---|
| Diameter | 200mm |
| Inner Hole | 31.75mm |
| Grit | B60/70 |
| Bond Type | Electroplated |
| Hs Code | 6804211000 |
|---|---|
| Thickness | 22.23mm |
| Country Of Origin | China |
| Profile | 10/30 , 9/29 |
| Material | Cubic Boron Nitride, Steel Basebody |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 125*25*31.75*15*10mm |
| Concentration | C100 |
| Colour | Gray |
| Abrasives | CBN |
| Wheel Abrasives | Cubic Boron Nitride |
|---|---|
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Bond | Electroplated Bonded |
| Packing | Box And Cartons |
| Usage | Grinding |