| Abrasive | CBN |
|---|---|
| Basebody | Steel Or Stainless Steel |
| Work Piece | Steel |
| Grit Size | B151 |
| Specification | As U Drawing |
| Size | Customized |
|---|---|
| Shape | 1V1W |
| Viscosity | Good |
| Usage | Grinding |
| Grit | D30/35 |
| Specification | 175*12*50.8*4*2 Mm |
|---|---|
| Application | Carbide Saws Grinding |
| Package | Carton Box |
| Grit Size | D76 |
| Center Material | Aluminum |
| Hs Code | 6804221000 |
|---|---|
| Thickness | 26mm |
| Country Of Origin | China |
| Profile | 7/39.5 |
| Material | Cubic Boron Nitride, Steel Basebody |
| Diameter | 100mm |
|---|---|
| Thickness | 30mm |
| Inner Hole | 20mm |
| Abrasive Width | 3mm |
| Abrasive Hight | 10mm |
| Shape | Cup-Shaped |
|---|---|
| Bonding Agent | Resin |
| Size | 100*6*16mm |
| Center Material | Rubber Plastic |
| Grit | D64 |
| Grit | B150 |
|---|---|
| Color | Gray |
| Diamond Width | 4mm |
| Diameter | 75mm |
| Application | Grinding |
| Thickness | 22.23mm |
|---|---|
| Application | Sharpening Band Saw Blades |
| Base Body | Steel |
| Grit Size | B151, B181, B213 |
| Country Of Origin | China |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 75*15*31.75*6mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Cbn |
| Shape | 1F1 |
|---|---|
| Packaging | Carton |
| Edge Type | Customized |
| Thickness | 4.5mm |
| Bond Type | Electroplated |