| Band Saw Sharpening CBN Grinding WheelSize | Bacho 127*22*14mm |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Wheel Abrasives | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | B151 |
| Band Saw Sharpening CBN Grinding WheelSize | Woodmizer 127*19.05*12.7mm |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Wheel Abrasives | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | B151 |
| Band Saw Sharpening CBN Grinding WheelSize | 4 5 6 8 10 Inch Etc |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | B151 B181 B213 Etc |
| Features | High Cutting Efficiency, Good Self-sharpening, Long Service Life |
|---|---|
| Abrasive | CBN |
| Wheel Size | 60*93*20mm |
| Packing | Export Special Box |
| Abrasive Material | 1 Class |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 125*3.2*11.1*3*7.5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B251 |
| Size | 152.4*8*12*35*5mm |
|---|---|
| Shape | Circular |
| Abrasive | CBN |
| Bonding Agent | Resin |
| Grit | 4000# |
| Cbn Grinding Wheel Size | 152*25.4.*32mm |
|---|---|
| CBN Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B151 |
| Cbn Grinding Wheel Size | 125*6.35*20mm |
|---|---|
| CBN Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B151 |
| Material | CBN |
|---|---|
| Appliacation | Cutting |
| Diameter | 250mm |
| HS Code | 6804221000 |
| Inner Hole | 42mm |
| Material | Diamond + Metal |
|---|---|
| Bond | Electroplated |
| Origin | Henan, China |
| Packing | Standard Exported Carton Packing |
| Abrasive | CBN |