| Abrasive | Diamond |
|---|---|
| Viscosity | Standard |
| Size | 125*1.0*32*0.6 |
| Usage | Cutting |
| Hardness | Superhard Diamond |
| Bandsaw Sharpening CBN Grinding Wheel Size | 150*10*31.75*R4.9 |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | D325/400 |
| Size | 100 12 19 4 |
|---|---|
| Shape | Customized |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Electroplated |
| Application | Grinding |
| Bond | Resin |
|---|---|
| Thickness | 1.0 |
| Application | Cutting Fiber |
| Body Material | Aluminium |
| Inner Hole | 15.88 |
| Product Name | Electroplated Diamond Grinding Wheel |
|---|---|
| Specification | 1A1 |
| Bond | Electroplated |
| Abrasive | Diamond |
| Wheel Body | Steel |
| Packing | Carton Box |
|---|---|
| Size | 150mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Green |
| Abrasive | Diamond |
| Size | Can Be Customized |
|---|---|
| Usage | Polishing |
| Material | Diamond/CBN |
| Grit | 100/120 |
| Diameter | 200mm |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 230*1.3*32 Mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B80/100 |
| Product Name | Electroplated Diamond Grinding Wheel |
|---|---|
| Color | Gray |
| Type | Cutting |
| Material | Steel |
| Grit | D325 |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 125*3.2*11.1*3*7.5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B251 |