| Packing | Carton Box |
|---|---|
| Size | 75MM |
| Concentration | 100% |
| Colour | Green |
| Abrasive | Diamond |
| Name | Diamond Grinding Disc |
|---|---|
| Size | 76.2*25.4*25.4*3 |
| Shape | Round |
| Abrasive | Diamond |
| Hardness | Superhard |
| Product Name | Braze Diamond Grinding Wheel |
|---|---|
| Material | Steel |
| Color | Golden |
| Grit | D20/25 |
| Usage | Grinding |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 150*8*22.22*4.5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cbn |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | B301 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 500*50.8*304.8*10mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 125*10*20*10mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | CBN |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 400*50.8*127*10mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 100*30*31.75*12*6mm |
| Concentration | C100 |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Abrasive | Diamond |
|---|---|
| Hardness | High |
| Usage | Grinding |
| Color | Golden |
| Grit Size | D1000 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 150*12*31.75*10 |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |