| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 150*12*31.75*10 |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Bade Material | Stell |
|---|---|
| Technology | Vacuum Welding |
| Abrasive | Diamond |
| Diameter | 38mm |
| Thickness | 53mm |
| Carten Colour | Yellow |
|---|---|
| Colour | Silver |
| Size | 127mm |
| Material | Diamond |
| Inner Hole | 20mm |
| Size | Requiered |
|---|---|
| Shape | 1A1R |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Electroplated |
| Grit | D40/45 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 250*76.2*12*10mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 100*35*31.75*3*10mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | CBN |
| Cbn Wheel Size | 100*12.75*22.23*1mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit | B100/150 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 100*8*31.75*7 Mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Packing | Carton Box |
|---|---|
| Size | 125*12*31.75*6*2mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Green |
| Abrasive | CBN |
| Material | CBN, Diamond, Diamond + Metal, Aluminium Oxide, Diamond/CBN + Metal |
|---|---|
| Name | Resin Bond Diamond Grinding Wheel For CNC Machining Cutting Tools |
| Grit | 180#-320#(D91-D46), 60/70~W3.5, 30, 40#~600#/customizable, 40#~600# / Customized |
| Usage | Sharpening, Polishing, Grinding, Grooving, |
| Packaging Details | Purple color square box |