| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 125*25*37.75*6*12mm |
| Concentration | 125% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Name | Diamond Grinding Wheel |
|---|---|
| Size | 76.2*25.4*25.4*3 |
| Shape | Round |
| Abrasive | Diamond |
| Hardness | Superhard |
| Type | Abrasive Disc |
|---|---|
| Shape | Cup-Shaped |
| Color | Brown |
| Product Name | Diamond Resin Wheel |
| Grit | 175 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 125*10*31.75*10 Mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Colour | Golden |
|---|---|
| Appliacation | Automobile Tire Grinding |
| HS Code | 6804211000 |
| Material | Electroplated Diamond |
| Advantage | High Efficient |
| Size | 145*4.8*16*6mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | 1F1 |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Grit Size | B80/100 |
| Bond | Electroplated Bond |
| Name | Diamond Saw Blade |
|---|---|
| Size | 250mm |
| Abrasive | Diamond |
| Hardness | High |
| Usage | Grinding |
| Colour | Red |
|---|---|
| Diameter | 150mm |
| Thickness | 13mm |
| Inner Hole | 32mm |
| Abrasive Width | 10mm |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 450*25.4*304.8*10mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Size | 5 6 8 12 Inch Etc |
|---|---|
| Packing | Standard Exported Carton Packing |
| Base Body | Steel |
| Profile | 10/30 , 9/29,7/47 Etc |
| Material | Cubic Boron Nitride, Steel Basebody |