| Name | Diamond Grinding Pins |
|---|---|
| Color | Brown |
| Purpose | Sharpen |
| Shape | Conica |
| Grit | 100 Grit |
| Sharpening CBN Grinding WheelSize | 304.8*38.1*127 |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit | D80/100 |
| Size | Can Be Customized |
|---|---|
| Bonding Agent | Metal |
| Application | CNC Machine |
| Usage | Grinding |
| Name | Hybrid Diamond Grinding Wheel |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 100mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 400*12*127*10mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Cbn |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 300*30*127*10*15mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Cbn |
| Abrasives | Diamond |
|---|---|
| Bond | Resin |
| Application | Grinding |
| Size | Customized |
| Color | Gray |
| Features | High Cutting Efficiency, Good Self-sharpening, Long Service Life |
|---|---|
| Abrasive | Diamond |
| Wheel Size | 125*30*31.75*12*3mm |
| Packing | Export Special Box |
| Abrasive Material | 1 Class |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 175*12*50.8*4*2mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Shape | Circular |
|---|---|
| Usage | Grinding |
| Bond Agent | Resin |
| Delivery | By Express |
| Package | Carton Box |