| Colour | Silver,Brown |
|---|---|
| Diameter | 125mm |
| Inner Hole | 31.75mm |
| Grit | D91 |
| Abrasive Material | Diamond |
| Colour | Silver,Brown |
|---|---|
| Diameter | 125mm |
| Inner Hole | 32mm |
| Grit | D91 |
| Abrasive Material | Diamond |
| Diameter | 125mm |
|---|---|
| Thickness | 25mm |
| Inner Hole | 31.75mm |
| Abrasive Width | 6mm |
| Abrasive Hight | 12mm |
| Carton Colour | Purple |
|---|---|
| Colour | Silver |
| Size | 254mm |
| Material | Diamond |
| Inner Hole | 21mm |
| Product | Resin Bond Diamond Grinding Wheel |
|---|---|
| Material | Bakelite |
| Color | Black |
| Diameter | 200mm |
| Bond | Resin |
| Metal Cbn Wheel Size | 351*1.5*35*5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cbn Electroplated Bonded |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B100/120 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 150*1.0*31.75*10mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 200*1.0*19.05*10mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 150*5*22.22*8*3.75mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | CBN |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | B251 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 200*15*31.7*6mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |