| Diameter | 150mm |
|---|---|
| Thickness | 20mm |
| Inner Hole | 25.4mm |
| Abrasive | Diamond |
| Country Of Origin | China |
| Diameter | 355mm |
|---|---|
| Thickness | Customizable |
| Base Body | Steel |
| Grit Size | D20/25 |
| Country Of Origin | China |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 130*0.7*22.23mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | D140/170 |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 150*8*22.22*4.5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cbn |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | D20/25 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 100*35*31.75*3*10mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | CBN |
| Hardness | Customized |
|---|---|
| Durability | High |
| Lifespan | Long |
| Grit | D30/35 |
| Material | Diamond |
| Hs Code | 6804211000 |
|---|---|
| Shape | Cylindrical |
| Size | 246.89*13.97*32*12mm |
| Grit Size | 45/50 |
| Application | Sharpening |
| Colour | Silver,Brown |
|---|---|
| Diameter | 100mm |
| Inner Hole | 31.75mm |
| Grit | D64 |
| Abrasive Material | Diamond |
| Diameter | 150mm |
|---|---|
| Thickness | 10mm,14mm |
| Inner Hole | 25.4mm |
| Abrasive | Diamond |
| Country Of Origin | China |
| Shape | As Required |
|---|---|
| Size | As Required |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Resin |
| Hardness | As Required |