| Bond | Electroplated |
|---|---|
| Application | Grinding |
| Material | Diamond |
| Wheel Body | Steel |
| Grit | D40/45 |
| Shape | Heterotype |
|---|---|
| Name | Electroplated Diamond Grinding Head |
| Size | 61.1*75*M25 |
| Application | Grinding |
| Material | Diamond |
| Bond | Electroplated |
|---|---|
| Name | Electroplated Diamond Honing Bar |
| Color | Silver |
| Material | Diamond |
| Grit | D60/70 |
| Grit | D80/100 |
|---|---|
| Application | Grinding |
| Material | Diamond |
| Color | Silver |
| Bond | Electroplated |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 150*27*40*20*3mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Packaging | Carton |
|---|---|
| Bond | Resin |
| Application | Grinding |
| Abrasives | Diamond |
| Color | Gray |
| Shape | Grinding Wheel |
|---|---|
| Grit | D60/70 |
| Application | Grinding And Polishing |
| Size | 200*1.0*31.75*10 |
| Bond | Electroplated |
| Name | Electroplated Diamond File |
|---|---|
| Grit | D200/230, D270/325, D325/400 |
| Application | Grinding |
| Bond | Electroplated |
| Material | Diamond |
| Diameter | 150mm |
|---|---|
| Thickness | 26mm |
| Inner Hole | 31.75mm |
| Abrasive Width | 6mm |
| Abrasive Height | 6mm |
| Thickness | 8mm |
|---|---|
| Application | For Grinding Leather Knives |
| Base Body | Steel |
| Grit Size | D600 |
| Country Of Origin | China |