| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 200*5*60*8*4mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond And Cbn |
| Material | Diamond |
|---|---|
| Corrosion Resistance | High |
| Lifespan | Long |
| Hardness | Customized |
| Grinding Ability | High |
| Diameter | 125mm |
|---|---|
| Thickness | 10mm |
| Inner Hole | 20mm |
| Grit Size | D126 |
| Country Of Origin | China |
| Shape | 1A1 |
|---|---|
| Diameter | 40mm |
| Material | Steel |
| Usage | Grinding |
| Abrasive | Diamond |
| Carten Colour | Purple |
|---|---|
| Colour | Black |
| Size | 250mm |
| Material | Diamond |
| Inner Hole | 25.4mm |
| Carten Colour | Purple |
|---|---|
| Feature | File Up The Workpiece |
| Size | Customized |
| Material | Diamond |
| Inner Hole | Customized According To Your Requirements |
| Name | Diamond Grinding Disc |
|---|---|
| Size | Can Be Customized |
| Abrasive | Diamond&CBN |
| Usage | Sharpening |
| Type | 1A1 |
| Sintered Profile Wheel Size | 120*12*25*6*1.6mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | D35/40 |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 203*12.7*19.05mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | B100 120 |
| Carten Colour | Yellow |
|---|---|
| Colour | Silver |
| Size | 300mm |
| Material | CBN |
| Inner Hole | 21mm |