| Electroplated Cbn Wheel Size | 185*40*120*20mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | D40/45 |
| Small Wheel Size | 125.1*13.26*89.54mmmm |
|---|---|
| Big Wheel Size | 163.25*22.28*31.75mm |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride Or Diamond |
| Bonding Agent | Electroplated |
| Grit | 100/120 170/200 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 125*22.2*32*2.5*2.5*10mm |
| Concentration | C125 C100 C75 |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Band Saw Sharpening CBN Grinding WheelSize | 127*14.5*12.7mm |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | 151 181 213 Etc |
| CBN Wheel Size | 150*5.68*29.95*5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | D126 |
| Shape | 14F1 |
|---|---|
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Resin |
| Application | Grinding |
| Abarasive Material | CBN |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 185*40*120*20mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | D120/140 D325/400 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 150*5*3*20mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Size | Can Be Customized |
|---|---|
| Shape | 14A1 |
| Abrasive | Diamond&CBN |
| Grit | D320 |
| Usage | Grinding,sharpening |
| Cbn Wheel Size | 100*20*20*6*4 Mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond/CBN |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B150 Mesh |