| Product Name | CBN Grinding Wheel |
|---|---|
| Grit | B140 |
| Usage | Grinding |
| Color | Gray |
| Shape | Flat-shaped |
| Application | Grinding And Cutting |
|---|---|
| Material | Diamond |
| Color | Silver |
| Size | 200*1.0*31.75*10 |
| Wheel Type | Flat Wheel |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 350*4*25.4*4mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | D35/40 |
| Name | Diamond Wheel |
|---|---|
| Size | 100MM |
| Abrasive | Diamond |
| Hardness | High |
| Usage | Grinding |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 125*4.2*11.1*4*7.5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B251 |
| Product Name | Electroplated Diamond Grinding Wheel |
|---|---|
| Application | Cutting |
| Diameter | 100mm |
| Color | Silver |
| Thickness | 0.8mm |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 100mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 175*45*32*10*6mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond D64 |
| Name | Electroplated Diamond Grinding Wheel |
|---|---|
| Wheel Body | Steel |
| Specification | 1A1 |
| Size | 175*20*31.75*6*8 |
| Grit | D120/140 |
| Name | CBN Diamond Wheel |
|---|---|
| Size | 76.2*25.4*25.4 |
| Shape | Round |
| Abrasive | Diamond |
| Hardness | Superhard |