| Electroplated Cbn Wheel Size | 145*3*22.2*2.4*7.5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B251 |
| Basebody | Steel |
|---|---|
| Abrasives | Diamond |
| Application | Brake Pads Chamfer |
| Specification | Accroding To U Drawing |
| Packaging Details | Purple color box |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 150*0.7*22.23mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | D140/170 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 125*10*31.75*6 Mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Colour | Gold, Silver |
|---|---|
| Appliacation | Marble Cutting |
| HS Code | 6804211000 |
| Advantage | High Efficient |
| Abarasive | Diamond |
| Abrasive | Diamond |
|---|---|
| Viscosity | Standard |
| Size | 125*1.6*32*1.2 |
| Usage | Cutting |
| Hardness | Superhard Diamond |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 351*1.5*35*5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cbn Electroplated Bonded |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B100/120 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 150*20*32*V30*V15 B181 |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | CBN B181 |
| Diameter | 300mm |
|---|---|
| Thickness | 12.7mm |
| Inner Hole | 127mm |
| Abrasive Width | 6mm |
| Application | Hard And Brittle Material Processing |
| Packing | Carton Box |
|---|---|
| Colour | Yellow |
| Size | 152.4mm |
| Thinckness | 20mm |
| Hole | 10mm |