| Electroplated Cbn Wheel Size | 150*5.68*29.95*5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | D125 |
| Application | Drilling |
|---|---|
| Size | 82*9.52*13.06*40 |
| Name | Electroplated Diamond Drill Bit |
| Grit | D181 |
| Angle | 40 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 1500*6*31.75*6*2mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 200*8*32*6*1.8mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Diameter | 100mm |
|---|---|
| Thickness | 13mm |
| Inner Hole | 31.75mm |
| Abrasive Width | 6mm |
| Application | Hard And Brittle Material Processing |
| Carten Colour | Purple |
|---|---|
| Colour | Black |
| Size | 600mm |
| Material | Diamond |
| Inner Hole | 45mm |
| Size | Can Be Customized |
|---|---|
| Shape | Flat-Shaped |
| Grit | 230# |
| Color | Silver |
| Material | Diamond/CBN + Metal |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 38*52*M15 |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond Electroplated Bonded |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | D30/35 |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 355.6*25*12*25mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | D852 D20/25 |
| Material | Diamond |
|---|---|
| Wheel Body | Steel |
| Name | Electroplated Diamond Grinding Wheel |
| Grit | D40/45 |
| Shape | Customized |