| Bond | Brazed |
|---|---|
| Diameter | 30 |
| Material | Diamond |
| Grinding Ability | High |
| Durability | High |
| Resin Cbn Wheel Size | 150*1.5*32*10 Mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond/CBN |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | Any Mesh You Need |
| Wheel Thickness | 6.35mm |
|---|---|
| Color | Silver |
| Arbor Hole | 15.875 |
| Material | Diamond |
| Application | Grinding And Polishing |
| Resin Cbn Wheel Size | 100*2.0*31.75*10 Mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Resin |
| Grit Size | Any Mesh You Need |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 210*0.8*20*2mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | D50/60 |
| Bond | Electroplated |
|---|---|
| Shape | Grinding Wheel |
| Color | Silver |
| Material | Diamond |
| Arbor Hole | 31.75 |
| Color | Silver |
|---|---|
| Application | Drilling |
| Wheel Body | Steel |
| Shape | 6A2 |
| Name | Metal Bond Diamond Drill Bit |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 210*0.8*20*2mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Bond | Electroplated Bond |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 100*5*15.875*3mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | D40/50 |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 100*5*15.875*3mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | D40/45 |