| Grit | D200 |
|---|---|
| Carten Colour | Purple |
| Colour | Black |
| Material | Cubic Boron Nitride |
| Size | 6 Inches |
| Diameter | 6 Inches |
|---|---|
| Shape | Circular |
| Abrasive | CBN |
| Bonding Agent | Resin |
| Grit | 1200# |
| Carten Colour | Purple |
|---|---|
| Colour | Black |
| Size | 12 Inches |
| Material | Cubic Boron Nitride |
| Grit | 50 |
| Carten Colour | Yellow |
|---|---|
| Colour | Black |
| Size | 300mm |
| Material | Diamond |
| Inner Hole | 2.7mm |
| Carten Colour | Yellow |
|---|---|
| Colour | Silver |
| Size | 127mm |
| Material | Diamond |
| Inner Hole | 12.7mm |
| Carten Colour | Yellow |
|---|---|
| Colour | Silver |
| Size | 152mm |
| Material | Diamond |
| Inner Hole | 12.7mm |
| Carten Colour | Yellow |
|---|---|
| Colour | Silver |
| Size | 254mm |
| Material | Diamond |
| Inner Hole | 20mm |
| Carten Colour | Purple |
|---|---|
| Size | All Kinds Of Them |
| Material | Diamond |
| Inner Hole | Customization |
| Grit | According To Your Requirements |
| Size | 250*4*30*3 |
|---|---|
| Grit | D60/70 |
| Bond | Electroplated |
| Color | Silver |
| Shape | 1A1R |
| Bond | Sintered |
|---|---|
| Corrosion Resistance | High |
| Grinding Ability | High |
| Durability | High |
| Length | 168.5 |