| Packing | Carton Box |
|---|---|
| Size | 125*18.5*32*5*7mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Green |
| Abrasive | Diamond |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 647.7*75*200mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | D20/25 |
| Carten Colourr | Purple |
|---|---|
| Size | All Kinds Of Them |
| Material | Diamond |
| Inner Hole | Customization |
| Grit | According To Your Requirements |
| Type | Abrasive Disc |
|---|---|
| Shape | Cup-Shaped |
| Color | Brown |
| Product Name | Diamond Resin Wheel |
| Grit | 175 |
| Packing | Carton Box |
|---|---|
| Size | 150mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Green |
| Abrasive | Diamond |
| Material | Diamond |
|---|---|
| Corrosion Resistance | High |
| Lifespan | Long |
| Hardness | Customized |
| Grinding Ability | High |
| Carten Colour | Purple |
|---|---|
| Feature | File Up The Workpiece |
| Size | Customized According To Your Requirements And Drawings |
| Material | Diamond |
| Inner Hole | Customized According To Your Requirements |
| Diameter | 75mm |
|---|---|
| Hole | 10mm |
| Material | Diamond |
| Thickness | 5mm |
| Grit | D251 |
| Packing | Carton Box |
|---|---|
| Size | 100mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Green |
| Abrasive | Diamond |
| Packing | Carton Box |
|---|---|
| Size | 125*3*32*3mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Green |
| Abrasive | Diamond |