| Carten Colour | Purple |
|---|---|
| Colour | Black |
| Size | 500mm |
| Material | Diamond |
| Inner Hole | 60mm |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 200*25.4*177.8*6*6mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 125*10*31.75*8mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 254*22.7*165mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | D852 D20/25 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 100*6*31.75*6*1*J70 D151 |
| Concentration | C125 |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 150*20*32*10*6mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond D100/120 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 100*27*20*6*5mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Size | Customizable |
|---|---|
| Usage | Polish/burnish |
| Grit | 35-2000 |
| Color | Usually Silver |
| Product Name | Parallel Diamond Aluminum Alloy Grinding Wheel |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 175*45*78*6*2mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Packing | Carton Box |
|---|---|
| Size | 125*3*32*3mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Green |
| Abrasive | Diamond |