| Carten Colour | Purple |
|---|---|
| Colour | Red |
| Size | 101.6mm |
| Material | Resin Diamond |
| Inner Hole | 12.7mm |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 300*1.8*32*5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | D140/170 |
| Cbn Wheel Size | 100*12.75*22.23*1mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit | D100/120 |
| Size | 200*6.35*15.875*6.35 |
|---|---|
| Shape | 1A1R |
| Wheel Diameter | 200mm |
| Color | Silver |
| Bond | Electroplated |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 150*9.5*31.75*6*9.5mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 125*10*31.75*6mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Color | Gray |
|---|---|
| Name | Electroplated Diamond Grinding Wheel |
| Wheel Body | Steel |
| Shape | 1A1 |
| Size | 1A1 30*8*M8-1.25 D3035 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 125*13*32*2.5*5mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Bonding Agent | Vitrified |
|---|---|
| Dressing | Easy Dressing |
| Package | Carton Box |
| Grinding Wheel Shape | Cup-Shaped |
| Base Body | Stainless Steel |
| Colour | Silver,Brown |
|---|---|
| Diameter | 200mm |
| Inner Hole | 31.75mm |
| Grit | D107 |
| Abrasive Material | Diamond |