| Shape | Cup |
|---|---|
| Usage | Grinding |
| Bond Agent | Resin |
| Delivery | By Express |
| Package | Carton Box |
| CBN Wheel Size | 250*14*32*10mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | CBN |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B80/100 |
| Carten Colour | Purple |
|---|---|
| Colour | Blue |
| Size | 8 Inches |
| Material | Cubic Boron Nitride |
| Inner Hole | 32mm |
| Size | Can Be Customized |
|---|---|
| Shape | Circular Arc Form |
| Abrasive | Diamond&CBN |
| Bonding Agent | Resin |
| Grit | 1000# |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 100*32*13*3mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Name | Resin Diamond Grinding Wheel |
|---|---|
| Wheel Body | Aluminium |
| Usage | Grinding |
| Type | Cup |
| Grit | D91 |
| Size | D120 |
|---|---|
| Application | For Cutting |
| Viscosity | As Required |
| Hardness | As Required |
| Abrasive | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 100*30*31.75*6*6mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 100*3*31.75*3mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 125*12*31.75*10mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |