| Shape | 1F1 |
|---|---|
| Packaging | Carton |
| Edge Type | Customized |
| Thickness | 4.5mm |
| Bond Type | Electroplated |
| Country Of Origin | China |
|---|---|
| Package | Color Box |
| Base Body | Steel |
| Size | 177.8*6.35*31.75*6.35mm |
| Grit Size | 45/50 |
| Thickness | 15.88mm |
|---|---|
| Base Body | Resin And Metal Bond |
| Grit Size | D91 |
| Package | Export Packaging |
| Profile | High-precision Grinding |
| Thickness | 22.23mm |
|---|---|
| Application | Sharpening Band Saw Blades |
| Base Body | Steel |
| Grit Size | B151, B181, B213 |
| Country Of Origin | China |
| Application | Sharpening Band Saw Blades |
|---|---|
| Base Body | Steel |
| Grit Size | B151, B181, B213 |
| Country Of Origin | China |
| Package | One In Paperbox |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
|---|---|
| Body Material | Steel |
| Size | 5 Inch |
| Thickness | 6.35mm |
| Bond | Electroplated |
| Shape | Oblateness |
|---|---|
| Size | 127.1*13*30 |
| Abrasive | Cbn |
| Hardness | Alloy Materials |
| Viscosity | 100% |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 100*12.7*40*3mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Cbn |
| CBN Wheel Size | 78 80 125mm Etc |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | CBN |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B100/120 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 250*30*12*5mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Cbn |