| Thickness | 53.8mm |
|---|---|
| Application | Food-grade Saw Teeth |
| Base Body | Steel |
| Grit Size | B126 |
| Country Of Origin | China |
| CBN Wheel Size | 78 80 125mm Etc |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | CBN |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B100/120 |
| CBN Wheel Size | 78 80 125mm Etc |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | CBN |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B100/120 |
| CBN Wheel Size | 125.18*20.3*19.05mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | CBN |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B100/120 |
| Abrasive | Cbn |
|---|---|
| Grit | 30.40.70.80.100 |
| Profile | 10/30, 9/29 |
| Size | Can Be Customized |
| Packaging Details | Purple color box with carton box |
| Colour | Black |
|---|---|
| Diameter | 100mm |
| Inner Hole | 12.7mm |
| Grit | B200/230, B60/70 |
| Bond Type | Electroplated |
| Band Saw Sharpening CBN Grinding WheelSize | Woodmizer 127*22.23*12.7mm |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Wheel Abrasives | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Bond | Electroplated Bonded |
| CBN Wheel Size | 152*4.11*31.75mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | CBN |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B100/120 |
| CBN Wheel Size | 152*17*31.75mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | CBN |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B100/120 |
| Thickness | 6mm |
|---|---|
| Application | Sharpening Band Saw Blades |
| Base Body | Steel |
| Grit Size | B80/100 |
| Country Of Origin | China |