| Diameter | 90mm |
|---|---|
| Thickness | 35mm |
| Inner Hole | 10mm |
| Abrasive Width | 10mm |
| Abrasive Hight | 3mm |
| Size | Customized |
|---|---|
| Shape | Flat-Shaped |
| Viscosity | Good |
| Hardness | Standard |
| Diameter | 126.9mm |
| Process | Electroplated |
|---|---|
| Grit | B80/100 |
| Thickness | 6.35mm |
| Diameter | 127 |
| Shape | 1A1 |
| Specification | 125*9.6*32*4*2 Mm |
|---|---|
| Application | Carbide Saws Face Grinding |
| Package | Carton Box |
| Origin | Henan, China |
| Grit Size | D64 |
| CBN Wheel Size | 88*17*12.7mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | CBN |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B120/140 |
| Bond | Resin |
|---|---|
| Packing | Carton Box |
| Colour | Yellow |
| Size | 800,720,700,660 |
| Thickness | 30-90 |
| Carten Colour | Purple |
|---|---|
| Colour | Black |
| Size | 550MM |
| Material | Cubic Boron Nitride |
| Grit | B 60/70 |
| Carten Colour | Purple |
|---|---|
| Colour | Black |
| Size | 6 Inches |
| Material | Cubic Boron Nitride |
| Inner Hole | 20mm |
| Thickness | 22.23mm |
|---|---|
| Application | Bandsaw Blade Sharpening |
| Base Body | Steel |
| Grit Size | B151 B181 |
| Country Of Origin | China |
| Carten Colour | Purple |
|---|---|
| Colour | Black |
| Grit | B213 |
| Material | Material |
| Packaging Details | Wooden box |