| Thickness | 22.23mm |
|---|---|
| Application | Sharpening Band Saw Blades |
| Base Body | Steel |
| Grit Size | B151, B181, B213 |
| Country Of Origin | China |
| Basebody | Steel |
|---|---|
| Abrasive | CBN |
| Standard Type | 14F1 |
| CBN Color | Black Brown |
| Grit Size | B151 |
| Basebody | Steel |
|---|---|
| Abrasive | CBN |
| Grit | B151 |
| Drawing | As U Reqirement |
| Tolerance | Precious |
| Colour | Brown |
|---|---|
| Diameter | 180mm |
| Inner Hole | 31.75mm |
| Grit | B400 |
| Bond Type | Electroplated |
| Hole Diameter | 31.75 22.23 Etc |
|---|---|
| Material | CBN |
| Diameter | 122*31.2*32mm R5,All Sizes Are Avaialble |
| Edge Type | Customized |
| Process | Electroplated |
| Shape | 14A3 |
|---|---|
| Size | 100mm |
| Bonding Agent | Resin |
| Hardness | As Required |
| Abarasive Material | CBN |
| Basebody | Aluminum |
|---|---|
| Abrasives | CBN |
| Application | Solid Carbide Grinding |
| Specification | Make According To U Drawing Size |
| Size | 350*127*30*10 |
| Box Colour | Purple |
|---|---|
| Colour | Black |
| Size | 8 Inches |
| Material | Cubic Boron Nitride |
| Inner Hole | 12.7mm |
| CBN Wheel Size | 125*6*11.13*6mm R4 |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cbn |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B60/80 |
| Base Body | Steel |
|---|---|
| Profile | 10/30 , 9/29,7/47 Etc |
| Package | Color Box |
| Country Of Origin | China |
| Packing | Standard Exported Carton Packing |