| Diamond Mounted Points Size | 55*65*25mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | D91 C75 |
| Grinder Block Size | 10*23.2*16*38mm |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit | D601 |
| Band Saw Sharpening CBN Grinding WheelSize | 127*22.23*12.7 WM9/29 |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | B151 |
| Grit Size | 170/200 |
|---|---|
| Hs Code | 6804211000 |
| Country Of Origin | China |
| Size | 95*90*25.4mm |
| Application | Sharpening |
| Shape | Round |
|---|---|
| Size | 100*2990 |
| Hardness | Standard |
| Application | Polish |
| Grit | #600 |
| Woodworking Tools | HSS Drill Bits |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Head Tip | Brad Point With Two Cutting Spurs |
| Diamond Mounted Points Size | 6*70*3*8mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B126 C125 |
| Cbn Mounted Points Size | 6.5*25*75*6.35mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B60/70 |
| Abrasives Brush Size | Abrasive Honing Brush |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | SIC 240# |
| Abrasives Brush Size | Abrasive Honing Brush |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | SIC180# |