| Base Material | Stell |
|---|---|
| Abrasive | Diamond |
| Name | Electroplated Diamond Grinding Wheel |
| Grit | D40/45 |
| Shape | Round With Groove |
| Type | Abrasive Disc |
|---|---|
| Shape | Cup-Shaped |
| Color | Brown |
| Product Name | Diamond Resin Wheel |
| Grit | 175 |
| Diameter | 100mm |
|---|---|
| Hole | 10mm |
| Thickness | 5mm |
| Grit | D251 |
| Bond | Electroplated |
| Product | Resin Bond Diamond Grinding Wheel |
|---|---|
| Material | Bakelite |
| Color | Black |
| Diameter | 200mm |
| Bond | Resin |
| Size | Can Be Customized |
|---|---|
| Abrasive | Diamond&CBN |
| Usage | Grinding |
| Color | Customized |
| Grit | 80#----1000# |
| Product | Resin Diamond Grinding Wheel |
|---|---|
| Material | Bakelite |
| Color | Black |
| Diameter | 200 |
| Bond | Resin |
| Diameter | 250mm |
|---|---|
| Thickness | 33mm |
| Inner Hole | 127mm |
| Material | Aluminum |
| Abrisives | Diamond |
| Carten Colour | Purple |
|---|---|
| Colour | Blue |
| Size | 8 Inches |
| Material | Cubic Boron Nitride |
| Inner Hole | 32mm |
| Color | Green |
|---|---|
| Weight | 80KG |
| Model | MF111 |
| Voltage | 380V |
| Type | Universal |
| Carten Colour | Purple |
|---|---|
| Colour | Black |
| Size | 8 Inches |
| Material | Cubic Boron Nitride |
| Inner Hole | 12.7mm |