| Base Body | Steel |
|---|---|
| Shape | 14f1 |
| Package | Color Box |
| Country Of Origin | China |
| Packing | Standard Exported Carton Packing |
| Band Saw Sharpening CBN Grinding WheelSize | 127*14.5*12.7mm |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | 151 181 213 Etc |
| Bonding Agent | Electroplated |
|---|---|
| Abrasive | CBN |
| Shape | Customized |
| Viscosity | As Required |
| Grit | B151 |
| BASEBODY | STEEL |
|---|---|
| ABRASIVE | CBN |
| MESH SIZE | 60/70 |
| PRODUCTION | ELECTROPLATED |
| MOQ | 1 PCS |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 100*35*31.75*3*10mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | CBN |
| Name | CBN Diamond Wheel |
|---|---|
| Size | 60MM |
| Abrasive | Cbn |
| Hardness | High |
| Usage | Grinding |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 100*35*31.75*3*10mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | CBN |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 145*3*22.2*2.4*7.5mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | B251 |
| Packing | Standard Exported Carton Packing |
|---|---|
| Application | Sharpening |
| Grit Size | B100/120 |
| Base Body | Steel |
| Size | 124.46*20.07*19.05mm |
| Size | 180*10T*32*10*3 |
|---|---|
| Shape | Flat-round |
| Abrasive | Diamond |
| Viscosity | Standard |
| Hardness | Standard |