| Size | 150mm*22.23mm*32mm |
|---|---|
| Abrasive | CBN |
| Bonding Agent | Electroplated |
| Application | Band Saw |
| Grit | B151 |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 100*27*20*6*5mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Other Name | Electroplated Diamond Grinding Heads |
|---|---|
| Purpose | Sharpen |
| Material | Steel |
| Specification | Make According To U Drawing Size |
| Feature | Wear-resisting |
| Thickness | 53.8mm |
|---|---|
| Application | Food-grade Saw Teeth |
| Base Body | Steel |
| Grit Size | B126 |
| Country Of Origin | China |
| Colour | Silver,Brown |
|---|---|
| Diameter | 125mm |
| Inner Hole | 32mm |
| Grit | D91 |
| Abrasive Material | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 125*35*31.75*3*10mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 150*5*3*20mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Thickness | 22.23mm |
|---|---|
| Application | Sharpening Band Saw Blades |
| Base Body | Steel |
| Grit Size | B151, B181, B213 |
| Country Of Origin | China |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 100*25*20*10*5mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |
| Package | Carton Box |
|---|---|
| Wheel Size | 100*35*31.75*3*10mm |
| Concentration | 100% |
| Colour | Gray |
| Abrasives | Diamond |