| Production Name | Electroplated CBN Grinding Wheel |
|---|---|
| Abrasive | CBN |
| Bonding Agent | Electroplated |
| Usage | Grinding |
| Grit | B151 |
| Size | 20*35*M14*4*1.2 |
|---|---|
| Shape | Cylinder |
| Abrasive | CBN |
| Hardness | As Required |
| Grit | B151 |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 105 115 125 150mm Etc |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | CBN |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | B151 181 251 Etc |
| Name | Diamond Wheel |
|---|---|
| Size | 300MM |
| Abrasive | Diamond |
| Hardness | High |
| Usage | Grinding |
| Name | Barazon Electroplated Wheel |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | B151 B181 B213 Etc |
| Size | 200*10*32 |
|---|---|
| Abrasive | Diamond |
| Usage | Polish The Carbide Head |
| Color | White Or Silver |
| Grit | D181 |
| Thickness | 10mm |
|---|---|
| Base Body | Steel |
| Grit Size | D64 |
| Package | Export Packaging |
| Profile | Resin And Metal Bond |
| Thickness | 10mm |
|---|---|
| Base Body | Steel |
| Grit Size | D91 |
| Package | Export Packaging |
| Profile | Resin And Metal Bond |
| Thickness | 15.88mm |
|---|---|
| Base Body | Resin And Metal Bond |
| Grit Size | D91 |
| Package | Export Packaging |
| Profile | High-precision Grinding |
| Thickness | 10mm |
|---|---|
| Base Body | Resin And Metal Bond |
| Grit Size | D91 |
| Package | Export Packaging |
| Profile | High-precision Grinding |