| Abrasive | Diamond |
|---|---|
| Hardness | High |
| Usage | Grinding |
| Color | Golden |
| Grit Size | D1000 |
| Colour | Gold, Silver |
|---|---|
| Appliacation | Profile Grinding |
| Material | Diamond |
| Advantage | High Efficient |
| Grit Size | D100/120 |
| Size | 38*30*5 |
|---|---|
| Material | Diamond |
| Grit | 325/400 |
| Wheel Type | Flat Wheel |
| Wheel Thickness | 30mm |
| Colour | Golden |
|---|---|
| Appliacation | Automobile Tire Grinding |
| HS Code | 6804211000 |
| Material | Electroplated Diamond |
| Advantage | High Efficient |
| Colour | Gold, Silver |
|---|---|
| Appliacation | Marble Cutting |
| HS Code | 6804211000 |
| Advantage | High Efficient |
| Abarasive | Diamond |
| Name | Diamond Wheel |
|---|---|
| Size | 100MM |
| Abrasive | Diamond |
| Hardness | High |
| Usage | Grinding |
| Colour | Silver, Gold |
|---|---|
| Diameter | 127mm |
| Inner Hole | 44.45mm |
| Grit | D100/120 |
| Bond Type | Electroplated |
| Material | Diamond |
|---|---|
| Size | 59.44*187.4*19.05 |
| Shape | Straight |
| Color | Gray |
| Name | Electroplated Diamond Drill Bit |
| Colour | Gold, Silver |
|---|---|
| Appliacation | Automobile Tire Grinding |
| HS Code | 6804211000 |
| Material | Electroplated Diamond |
| Carten Colour | Purple |
| Name | Electroplated Diamond Wire Saw |
|---|---|
| Bond | Electroplated |
| Material | Diamond |
| Package | Carton |
| Packaging Details | Carton |