| Electroplated Cbn Wheel Size | 100*1.5*9.53*25mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond Electroplated Bonded |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | D100/120 |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 38*52*M15 |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Diamond Electroplated Bonded |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | D30/35 |
| Product Name | Electroplated Diamond Grinding Wheel |
|---|---|
| Application | Cutting |
| Diameter | 100mm |
| Color | Silver |
| Thickness | 0.8mm |
| Bonding Agent | Electroplated |
|---|---|
| Application | Cutting Carbide |
| Color | Silver |
| Material | Steel |
| Inner Hole | 25.4mm |
| Electroplated Cbn Wheel Size | 350*4*25.4*4mm |
|---|---|
| Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Size | D35/40 |
| Product Name | Round Edge Electroplated Diamond CBN Grindingwheel |
|---|---|
| Color | Silver |
| Type | 1A1R |
| Material | Steel |
| Usage | Cutting |
| Size | 150mm |
|---|---|
| Shape | 1C1 |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Electroplated |
| Application | Grinding |
| Size | Requiered |
|---|---|
| Shape | 1A1R |
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Electroplated |
| Grit | D40/45 |
| Product Name | Electroplated Diamond Grinding Wheel |
|---|---|
| Bonding Agent | Electroplated |
| Grit | D600 |
| Material | Steel |
| Thickness | 0.8 |
| Product Name | Electroplated Diamond Grinding Wheel |
|---|---|
| Color | Silver |
| Material | Aluminium |
| Diameter | 25 |
| Grit | D50/60 |