| Abrasives Brush Size | Abrasive Honing Brush |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | SIC 240# |
| Abrasives Brush Size | Abrasive Honing Brush |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | SIC180# |
| Abrasives Brush Size | Abrasive Honing Brush |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | SIC180# |
| Abrasives Brush Size | Abrasive Honing Brush |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal,Resin,Ceramic,Resin Or Ceramic,A |
| Grit Mesh | SIC180# |
| Colour | Black |
|---|---|
| Diameter | 150mm |
| Inner Hole | 32mm |
| Grit | B181 |
| Bond Type | Electroplated |
| Body Material | Aluminium |
|---|---|
| Grit | B126 |
| Bond | Resin |
| Color | Gray |
| Application | Grinding And Gashing |
| Abrasives | Diamond |
|---|---|
| Basebody | Steel Or Stainless Steel |
| Diamond Mesh Size | #350/600, #180/220, #150/1000, #350/1000 |
| Size | Can Be Customized |
| Bond | Electroplated |
| Abrasives | 100mm |
|---|---|
| Thickness | 35mm |
| Inner Hole | 31.75mm |
| Bond | Resin |
| Precision | High |
| Abrasives Brush Size | Abrasive Honing Stone |
|---|---|
| CBN Grinding Wheel Shape | Flat-Shaped,Cup-Shaped,1A1,Dish, Bowl Etc |
| Abrasive | Cubic Boron Nitride |
| Bonding Agent | Metal |
| Grit Mesh | C30/40 |
| Size | Can Be Customized |
|---|---|
| Shape | 14A1 |
| Abrasive | Diamond&CBN |
| Grit | D320 |
| Usage | Grinding,sharpening |