| Base Body | Steel |
|---|---|
| Grit Size | Dual-granularity |
| Country Of Origin | China |
| Abrasive | Diamond |
| Diamond Class | First Class |
| Size | Customizable |
|---|---|
| Base Body | Steel |
| Country Of Origin | China |
| Package | Wooden Box |
| Abrasive | Diamond |
| Shape | 1A1 |
|---|---|
| Diameter | 40mm |
| Material | Steel |
| Usage | Grinding |
| Abrasive | Diamond |
| Size | 230*3.1(2.0)*22.23*6.5 |
|---|---|
| Abrasive | Diamond |
| Bonding Agent | Electroplated |
| Application | Grinding |
| Grit | D35/40 |
| Body | Steel |
|---|---|
| Diameter | 100mm |
| Bond | Electroplated |
| Grit Number | 600# |
| Application | Grinding |
| Material | Electroplated Diamond |
|---|---|
| Size | 10*21*6 |
| Grit | D200 D230 |
| Product Name | Electroplated Diamond Grinding Head |
| Color | Purple |
| Colour | Silver, Gold |
|---|---|
| Diameter | 127mm |
| Inner Hole | 44.45mm |
| Grit | D100/120 |
| Bond Type | Electroplated |
| Diameter | 355mm |
|---|---|
| Thickness | Customizable |
| Base Body | Steel |
| Grit Size | D20/25 |
| Country Of Origin | China |
| Name | Electroplated Diamond Dressing Wheels |
|---|---|
| Abrasive | Diamond |
| Hardness | High |
| Usage | Grinding |
| Color | Golden |
| Specification | Make According To U Drawing Size |
|---|---|
| Package | One In Paperbox |
| Body Material | Steel |
| Material | Base Material |
| Abrasives | Diamond |